+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Yaratıcı Takım Koçluğu
Yaratıcı Takım Koçluğu

Yaratıcı Takım Koçluğu

Kurumlarda yenilik yaratma niyetiyle yapılan beyin fırtınası seanslarının başarılı olmasının önünde birçok engel vardır. Bu engellerin en önemlileri arasında; hiyerarşi nedeniyle çekingenlik, yargılanma korkusuyla fikrini rahatça ifade etmeme, grubu domine eden bireyler, en yakın görünen sonuca atlama eğilimi nedeniyle yeterince fikir üretmeme, üretilen fikirlerin çürütülmeye çalışılması nedeniyle yaratıcılığın önünün tıkanması, üretilen fikirlerin doğru bir süzgeçten geçirilmesinde ve işlenmesinde yaşanan aksaklık ve eksiklikler sayılabilir.

Başarılı bir yaratım sürecinde çoğunlukla hazırlık, kuluçka, aydınlanma ve geliştirme aşamaları birbirini takip eder. Başlangıç noktasını somut veriler oluştursa da; süreç içinde görünen gerçeklerin ötesine geçerek ‘bilinenler’ kadar ‘bilinmeyenlerin’ de işbirliğine başvurmamız gerekir. Bilinç-dışının fonksiyonu önemlidir. Bilinmeyenlerin yüzeye çıkması için kişinin ya da takımın alana, yani boşluğa ihtiyacı vardır.

Yaratıcı Takım Koçluğu süreci, takıma işte bu alanı açarak, bilinen gerçeklerin yanı sıra bilinmeyenlerden de faydalanılmasına olanak sağlar. Bu, bir takım yetkinlikler gerektirir. Farklı uzmanlık alanlarından gelen Kinesia ekibi, farklı duyuları ve beynin farklı bölümlerini uyarmak ve yaratıcı düşünme için gerekli olan ‘provokasyonu’ sağlamak için çok çeşitli araçlara sahiptir.

Yaratıcı Takım Koçluğu, yaratıcı düşünme tekniklerini koçluk sistemi içinde uygulayarak parlak ve kullanışlı fikirler bulmanın, bunları müşteriye uygun yenilik projelerine çevirmenin etkili bir yoludur. Katılım ön koşulu; katılımcıların takım olarak “oluşum” ve “fırtına” aşamalarını tamamlamış olması ve ekip üyelerinin yaratıcı düşünme tekniklerine aşina olmasıdır.

Detaylı bilgi ve teklif için bizimle iletişime geçin.