+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon
Yaratıcı düşünme ve inovasyon

Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon

Yaratıcı düşünme, mevcut alışkanlıklarımızı kırıp kabuğumuzun dışına çıkmadığımız sürece eksikliğini fark etmeyeceğimiz bir süreçtir. Yeni bir boyuta, kabuğunuzun dış tarafına geçtiğinizi sandığınız anda bile, aslında alışkanlıklarınızın bağları sizi eski yerinizde tutuyor olabilir. Bunu anlamak mümkün olmayabilir. Anlamak ve boyut değiştirmek için olayları ve sistemin iç işleyişini tamamen farklı bir açıdan değerlendirmek şart.

Yaratıcı düşünme, ilişkiler arasında daha önce kurulmamış bağlantıları kurma, düşünülmemiş olguları tasarlama, böylece yeni bir düşünce modeli oluşturarak yeni fikirler, ürünler ve çözümler ortaya koyma ve düşünme becerisidir.

İnovasyon ise yaratıcı düşünme ile elde edilen parlak fikri başarılı bir iş modeline dönüştürerek geliştirmek ve ticarileştirmektir. İnovasyon için yaratıcı düşünme becerisine sahip olmak ön koşuldur.

Yaratıcı düşünmenin belirli bir ölçüye kadar öğrenilmesi mümkündür. Kişinin bu konuda ne kadar yükseğe çıkabileceği doğuştan gelen yeteneklerle sınırlı olsa da, ortalama zekâ düzeyindeki her insan yaratıcı düşünebilir. Gereken tek şey nasıl yapılacağını ve bu süreci sistematik hale getirmenin yollarını öğrenmektir.

Kinesia’da skilldrama© ile yaratıcı bireylerin kişilik özelliklerini kazanabilir, yaratıcı düşünme eğitimi ile yaratıcılığınızı ileri boyuta taşıyarak sistematik hale getirebilir, yaratıcı takım koçluğu ile ekibinizin yenilik yapmasını sağlayabilir, inovasyon koçluğu alarak inovasyona zemin oluşturacak yenilikçi zihin yapısına ve “olma haline” sahip olabilirsiniz.