+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Sema Yurttaş Turgut

Sema Yurttaş Turgut

1967 yılında Çanakkale’de doğdu, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde, üniversiteyi Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde okudu.

Daha sonra Ziraat Bankası Bankacılık Okuluna girerek ilk mezunlarından oldu. Uzman olarak Ankara’da bir süre çalıştıktan sonra İstanbul aşkı galip geldi ve Garanti Bankası teftiş kuruluna girdi. Müfettişlik, şube müdürlüğü ve birim müdürlüğü yaptı.

Yaptığı işin kendi tabiriyle; “aslında insanla ilgili, iletişim odaklı, ilişki yönetimi olmasını, her mesleği, yaşamın her alanını gözlemlemeyi gerektirmesini, olaylara ve dünyaya; hem makro hem de mikro bakmayı öğretmesini” sevdi. 15 yılını yöneticilikle geçirdiği, bireysel gelişim, insan ilişkileri, yönetim üzerine yurt içi, yurt dışı birçok eğitime katıldığı, öğrendiklerini fazlası ile uygulama fırsatı bulduğu bankacılık serüvenini 20 yıl sonra noktaladı.

Eğitim alanında bir sivil toplum kuruluşunda gönüllü çalışma, eğitmenlik ve danışmanlık yaptı. Benimsediği “her insan isteklerini gerçekleştirebilecek güce sahiptir.” ilkesini temel alan koçluk mesleği ile tanıştığında sevdiği işi bulduğunu anladı.

Profesyonel koçluk sertifikasyonunu aldığı, Erickson College International’da:

Koçluğun Sanatı ve Bilimi, Yüksek Performanslı Takım Koçluğu, Grup Koçluğunda Kolaylaştırıcılık, Bütünsel Beynin 9 Alışkanlığı programlarını tamamladı.

Sema Yurttaş Turgut, isteveyasa.com’un kurucusu olup; motivasyon, değişim, ikinci yaşam, emeklilik dönemi, kariyer ve yönetici koçluğu yapmakta. Hobisini işi haline dönüştürdüğü profesyonel koçluğun yanı sıra; yoğun okur, yazar, STK’larda gönüllü, danışman, eğitmen kimliklerini severek gerçekleştiriyor. Kendini “Yaşam boyu meraklı bir öğrenci, amatör tiyatrocu, dansın her türü ile ilgilenen, gezgin olma yolunda bir yaşam yolcusu” olarak tanımlıyor.