+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Kurumların Liderlik Yetkinliklerini Geliştirmelerini Hızlandırıyoruz

Kurumların Liderlik Yetkinliklerini Geliştirmelerini Hızlandırıyoruz

İş dünyasında liderlik, her gün farklı sahnelerde gecikmeden sergilemek durumunda kaldığımız bir dizi beceridir. Bu becerilerin kimi doğuştan getirdiğimiz karakteristik özelliklerimizle, kimi tecrübeyle ve inançlarımızla şekillenen alışkanlıklarla, kimi de sonradan öğrendiğimiz davranış kalıplarıyla ilgilidir.

Liderlik becerilerini sonradan öğrenmek, birçok kişi için yeterince zor iken, bir de içinde bulunduğumuz Bilgi Çağı, iş dünyasının dinamiklerini hızla değiştirmekte. İş dünyasını tanımlayan kavramlar artık: kayganlık, kesinsizlik, karmaşa ve belirsizlik. Bu durum, V.U.C.A. olarak kısaltılıyor (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity). Kaygan ekonomi piyasalarında, sınırları net olmayan coğrafyalarda ve kesin olmayan koşullarda, karmaşık sistemlerle ve bilgilerle tam bir belirsizlik ortamında iş yapmaya çalışıyoruz.

Liderler tek bir doğru yanıtı olmayan karmaşık problemlerle karşı karşıya kalıyorlar. Kaos ortamında karar almayı ve hızla harekete geçmeyi gerektiren bu yeni yönetim sistemi, liderlik stillerini ve iş yetkinliklerini yeniden şekillendiriyor.

VUCA dünyası, değişime adapte olabilenler için fırsatlarla dolu. Yukarıda saydığımız tüm bu değişimleri kucaklamak, belirsizlikle dans etmek ve “birlikte yaratma” kültürü ile katma değeri yüksek inovatif sonuçlara ulaşmak için bazı zihin ve davranış yapılarını kazanmak ve kazandırmak gerekiyor.

Bunun için eğitim ve gelişim konularında iş dünyasında yerleşmiş bize hizmet etmeyen kalıpları kırmanın ve harekete geçmeyi bekleyen sınırsız enerji potansiyelini hedeflerimize yönlendirmenin zamanı geldi.

Kinesia, ezberbozan bir dizi kinestetik ve multi-disipliner teknik ile V.U.C.A. dünyasında bir yönetici olarak başarıyı yakalamanızı sağlayacak etkili ve eğlenceli gelişim programları tasarladı. 2 günlük liderlik eğitimlerimizden ihtiyaç duyduklarınızı seçebilir, sahnede yetkinlik atölyeleri ile gelişim programlarınızı destekleyebilir, skilldrama© tekniği ile yönetici koçluğu alarak bireysel çalışabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve teklif için bizimle iletişime geçin.