+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Kurumların İnovasyon Becerilerini Geliştirmelerini Hızlandırıyoruz

Kurumların İnovasyon Becerilerini Geliştirmelerini Hızlandırıyoruz

Kinesia’da kullanılan teknikler, özellikle stratejik olarak “inovasyonu” benimseyen bireylerin ve grupların eğitim çalışmalarında kalıcı fayda sağlar. Çünkü kinestetik ve multi-disipliner Kinesia araçları, bireylerin ve grupların potansiyel yaratıcı gücünü ortaya çıkarmakta çok kuvvetli etkiye sahiptir.

İnovasyonda en önemli aşamalardan biri satılabilir ve uygulanabilir yaratıcı iş fikirleri üretmektir. Yaratıcılık, farklı düşünebilmeyi; inovasyon ise bu düşünme şeklini sistematize edip eyleme dönüştürmeyi gerektirir.

Oysa kurumsal iş hayatının dinamikleri analitik düşünme üzerine kuruludur. Tek bir doğru cevap vardır ve amaç bu cevaba ulaşmaktır. Analitik düşünme, daha çok matematik, müzik ve dil becerilerini yöneten beynin sol yarısı tarafından gerçekleştirilir; doğrusaldır ve inovasyon için tek başına yeterli değildir.

Kinesia teknikleri, birçok süreçte Edward de Bono’nun “Paralel düşünme” tekniğini esas alır. Bu düşünme şeklinde tek bir doğru cevap yoktur; bu nedenle farklı bakış açılarına, yeni fikirlere ve yaratıcı çözümlere imkân verir. Beynin bilgileri kendi kendine organize eden bir düzenek olması gerçeğinden yola çıkar. En önemli özelliği düşünme sürecinin doğrusal olmaması, düşüncelerin yargılanmadan tamamının kabul edilerek birbiri üzerine inşa edilmesi ya da yeni bir düşünceyi çağrıştırması için kullanılmasıdır.

Ayrıca Kinesia’nın yaşayarak öğrenme prensibi ile tasarlanan uygulamaları sayesinde, bireyler kendilerini daha iyi tanıyarak ve hızlı şekilde deneyim yaşayarak yaratıcı insanların karakteristik özelliklerini kazanabilirler. İnovasyonun en önemli aşamalarından prototip yaratma ve müşteri deneyimini ölçümleme konularında Kinesia teknikleri ile yaratılan, gerçeğe en yakın ortamlarda hata yapmaktan korkmadan hızla ilerleyebilirler.

Kurumunuzun inovasyon çalışmalarına hız kazandırmak için aşağıdaki Kinesia programlarını deneyebilir veya size özel çalışmalar için iletişime geçebilirsiniz: