+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / İrem Uğural

İrem Uğural

26 Ağustos 1986 yılında İstanbul’da doğdum.

Lise son sınıfta BASAD’da Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimi aldım. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ikinci sınıftayken Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda bir senelik Tiyatro ve Oyunculuk eğitimi aldım.

Üniversiteyi bitirdikten sonra 2010 yılının yaz döneminde bir otelde ön büro bölümünde çalıştım. Tiyatro, oyunculuk isteği içimden hiç gitmedi fakat hayat beni başka bir alana yönlendirdi. 2012 yılında HSBC Bankası ile kurumsal hayata başladım. Hep daha iyiye ve daha da kendimi geliştirmek adına 2012 yılının yaz sonunda kariyerime Garanti Bankası’nda 3,5 yıl devam ettim. Çalıştığım Kurumsal firmalarda; Temel Bankacılık, Mevzuat, Ürünler, Motivasyon Becerileri, Odaklanma Becerileri eğitimleri aldım.

Gelişim bitmezdi. 2015 Mart ayında Dialog’da Sunuculuk Spikerlik Eğitimine başladım. Spikerlik ve Röportaj Teknikleri hocalarımın da teşvikiyle rafa kaldırdığım oyunculuk sevgimi, isteğimi tekrar gündeme aldım ve 2015 Ekim ayında Dialog’da başlayan Profesyonel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuğu eğitimimi tamamladım. Eğitimde derslerde şimdi içinde olduğu Tiyatro Kedi’nin Genel Sanat Yönetmeni, benim de çok sevgili hocam Hakan Altıner ile çalışma şansım oldu. Kurumsal hayata devam ettiğim süre içinde Hakan Altıner’in yeni bir oyun için rol ve reji asistanlığı teklifi ile kurumsal hayatımı radikal şekilde bırakarak tiyatro hayatına başladım.

Bu sürecin yanı sıra lise yıllarından başlayarak üniversite ve şimdiki zamana kadar olan süreçte kişisel gelişim, yoga ve meditasyon ilgili okuma, araştırma, uygulamalar yapıyorum. Bilgi birikimimi her geçen zamanda üzerine katarak geliştirme hedefiyle Metin Hara “İllüzyonu Aşmak”; Sühan Akgün “Theta Healing Basic DNA”, “Theta Healing Advanced DNA” eğitimlerini aldım, Theta Healing uygulayıcısı olarak çalışmalar da yapmaktayım. Gelişim hedefiyle çeşitli eğitimler almaya devam ediyorum.

Hem yoğun kurumsal iş hayatının içinde bulunmuş bir beyaz yakalı hem de lise yıllarımdan beri oyunculuğun her geçen gün farklılıklarını keşfeden bir oyuncu olarak; iki farklı dünyaya ait becerilerimin birbirini nasıl beslediğini deneyimledim. Oyunculuk yetkinliklerimi kurumsal dünyadaki gelişim ihtiyaçları için kullanmak istediğim bir dönemde Kinesia’nın kurucusu Burcu Yularcı ile yollarımız kesişti. Kinesia’nın, oyunculuk eğitimlerinde kullandığımız teknikleri iş dünyasına uygun hale getirerek geliştirdiği “kinestetik kurumsal eğitim” konsepti ilgimi çekti ve Kinesia’da kurumsal eğitmen olarak çalışmaya başladım.

Şu sıralar Tiyatro Kedi’nin Ölü Ozanlar Derneği oyununda oyuncu ve reji asistanı olarak görev yapmaktayım. Yine Tiyatro Kedi’de oyuncu ve reji asistanı olarak içinde olduğum Gulyabani oyununda da prova sürecindeyim.