+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

 • en
Yukarı
Kinesia Training / İnovasyon Koçluğu
inovasyon koclugu

İnovasyon Koçluğu

İnovasyon koçluğu, inovasyon ile rekabette öne çıkmak isteyen girişimciler, yöneticiler ve firma sahipleri içindir.

Kişilerin farklı olmayı, farklı düşünmeyi ve farklı davranmayı öğrenerek, kasıtlı şekilde mevcut durumu yıkma ve yerine yepyeni bir buluş koyup geliştirerek işlerine ya da topluma katma değer sağlama becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

İnovasyon koçu, güçlü deneysel ve düşünce doğurucu yenilik yaratma sürecinde, önce yokuş aşağı inerken sonra yokuş yukarı çıkarken müşterisine yol arkadaşlığı yapar. Koçun dinleme becerisi, henüz doğmamış gelecek boyutundadır*. Duygusal ve fiziksel olarak dayanıklılık ve esneklik gerektiren bu süreçte ona esin kaynağı olacak bir alan sağlayarak, yenilik yaratmak için gereken beceri seviyesini ve donanımı artırmasını destekler.

Bu koçluk programı, kişiye ‘bilinçli yıkıcılık’ konusunda yeterlilik sağlamayı amaçlar.

İnovasyon için gerekli düşünme stratejileri ve inovasyon liderliği becerileri kazanması için kişinin;

 • Normlardan sapmasını, mevcut zihin yapılarını, bakış açılarını, alışkanlıklarını, paradigmalarını ve süreçlerini risk alarak yıkmasını kolaylaştırır. Böylece deney yapmasının yolunu açar
 • Yenilik yaratma ve doğurucu düşünme süreçlerinde; değişim, belirsizlik ve karmaşa ile uyumlanıp akabilmesini destekler
 • Bir dizi ‘olma’ ve ‘düşünme’ halleri, yenilikçi zihin yapıları, doğurucu keşif becerileri ve uygulamaları; kişinin farklı düşünmesine olanak tanır. Böylece kişi, fark yaratan, ezber bozan yenilikçi sonuçlara ulaşabilir.
 • Ezber bozan yenilikler yaratmak ve dünyadaki kökleşmiş problemleri çözmek için; farklı fikirleri, nesneleri, hizmetleri, teknolojileri, disiplinleri birbiriyle karıştırıp çarpıştıracak, temel ilişkilendirme ve  tasarımsal düşünme becerilerini geliştirebilir.

Sürecin devamında tüm bunlar, ticari başarı getirecek iş yeniliklerine veya sosyal inovasyon girişimlerine dönüşme potansiyeline sahiptir. İnovasyon koçluğu sürecinin sonunda, kişinin başladığı konuma, ilerleme hızına ve seans sayısına bağlı olarak yeni bir iş fikrini hayata geçirmek isteyenler şu kazançları sağlayabilir:

 • İnovasyon vizyonunu netleştirerek yeni iş modellerini tanımlayabilir hale gelir
 • Yeni iş girişimindeki ya da mevcut işindeki keşiflerini hızlı deneme-yanılma yöntemleriyle ilerleterek yenilik vizyonunu sahneye koyabilir.
 • Prototip oluşturma ve bununla deney yapma sürecini yönetir.
 • Yeni işleri için yatırımcılara ve müşterilere yapacağı satış konuşmasının yapısını oluşturur.
 • Yenilikçi bir iş eko-sistemi tanımlar, yapılandırır ve geliştirir.
 • Kişisel motivasyonunu, zihin yapılasını, davranışlarını ve uygulamalarını somutlaştırır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı ImagineNation sertifikasyonu ile   Otto Scharmer’ın U-Teorisine göre geliştirilmiş İnovasyon Koçluğu modelini kullanmaktayız.

Detaylı bilgi ve teklif için bizimle iletişime geçin.