+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Gelişmeci Zihniyet

Gelişmeci Zihniyet

Stanford psikoloğu Carol S. Dweck tarafından yapılan araştırma; kendi entelektüel kapasitemiz hakkındaki inançlarımızın, hayatta erişebileceğimiz başarı seviyesini belirleyici büyük bir güç olduğunu ortaya koyar.

Dweck tarafından yapılan detaylı araştırmaya göre, gelişmeci zihniyete sahip olan insanlar – 4 yaşında olsa bile – kendi potansiyeli hakkında ön yargısızdır ve sürekli gelişim için çabalamaktan hiç vazgeçmez; başarısızlıkları daha fazla çalışmak ve yeni şeyler öğrenmek için işaret olarak görür. Sabit zihniyete sahip insanlar ise, kendi kapasiteleri hakkında değişmez inançlara ve etiketlere sahiptir ve sürekli bunu onaylamak ve onaylatmak için uğraşırlar; başarıyı doğuştan gelen becerilerinin göstergesi sayar; başarısızlığı da kendi yetersizliklerinin kanıtı olarak görür, başarısız oldukları konularda çalışmaktan vazgeçerler ve bunun bilinmesini veya konuşulmasını istemezler.

Tüm deneylerde gelişmeci zihniyete sahip insanların her alanda daha fazla gelişim gösterdiği ve sonuç olarak daha başarılı olduğu; sabit zihniyete sahip insanların da kendilerini sabote ettikleri için hayatta ilerleyemediği tespit edilmiştir. Güzel olan haber ise, her insanın kendini gelişmeci zihniyete sahip olmak için her zaman yeniden programlayabileceğidir.

Kinesia’da tasarlanan tüm programlar, bireylerin gelişmeci zihniyete sahip olduğunu varsayar. Kinesialılar, bu kültürü beslemek için her zaman gereken güven ortamını yaratır. Gelişmeci zihniyete sahip olmak için bireysel koçluk ve takım programlarımızdan faydalanabilirsiniz.