+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

 • en
Yukarı
Kinesia Training / Burcu Yularcı Gündüz

Burcu Yularcı Gündüz

Boğaziçi Üniversitesi – İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1999’da mezun olduktan sonra 13 yıl süreyle, finans, üretim ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren çok-uluslu firmalarda İnsan Kaynakları alanında çalıştı. 2001-2003 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme-yönetim yüksek lisans eğitimini tamamlayarak MBA derecesini aldı. Profesyonel iş hayatı boyunca kurumsal görevinin yanında, onlarca farklı eğitim ve etkinlikte liderlik, kurumsal yapılanma, İK fonksiyonları, yetenek yönetimi ve iletişim üzerine deneyimlerini paylaştı.

2012 yılı başında, İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmakta olduğu A.S.Watson Group’dan ayrılarak kariyer değişikliği yapma kararı aldı. Bu süreçte uzun bir süredir ilgi duyduğu “koçluk” eğitimlerine başladı. Kanada merkezli Erickson Coaching International’ın, Uluslararası Koçluk Federasyonu’na (ICF) akredite “Çözüm Odaklı Koçluk” programı olan “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” eğitiminin 156 saatlik 5 modülünü tamamlayarak” ACTP sertifikasını aldı. Halihazırda ICF’in ünvanlama süreci içinde olup PCC düzeyinde koçluk yapmaktadır.

2012 yılında İK Danışmanlığı, Kurumsal Eğitim ve Profesyonel Koçluk alanlarında faaliyet gösteren Burcu Yularcı Danışmanlık’ı kurdu; aynı dönemde profesyonel oyunculuk eğitimi almaya başladı. Semiha Berksoy Sanat Akademisi’nde 1 yıl temel oyunculuk eğitimi üzerine 1 yıl proje eğitimi aldı. Açık Aile’deki (Dario Fo) “Antonia” ve Tek Kişilik Şehir’deki (Behiç Ak) “Kadın” rolleriyle başarılı oldu, seyirci karşısına çıktı. Bu 2 yıllık süreç boyunca ve provalar sırasında, oyuncuların geliştirmeye çalıştıkları becerilerin, aslında iş dünyasında liderlerde geliştirmeye çalıştığımız yetkinlikler ile nasıl da birebir aynı olduğunu keşfetti. Fakat oyuncular daha avantajlıydı; çünkü bunu, kurumsal ve akademik eğitimlerdekinin aksine, beden hafızalarını da kullanarak ve kendileri üzerinde çalışarak yapıyorlardı.

Tiyatronun ve dramanın öğrenme konusunda sunduğu avantajları, iş dünyasının yararına kullanmak için profesyonel oyuncularla birlikte tasarımlar yapmaya başladı. Bu tasarım çalışmaları, zamanla iş dünyasına uygun çözüm paketlerine ve skilldrama® ya evrildi. Bu arada 2014 yılında Dialog Anlatım ve İletişim’de kamera-önü oyunculuğu ve dublaj destekli 1 yıl daha eğitim alarak sınava girdi ve başarıyla mezun olarak MEB onaylı profesyonel oyunculuk sertifikasını aldı. 2016’da Çağdaş Drama Derneği’nde, Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programına başladı.

2014-2015 yıllarında yaratıcılığın psikolojisi ile yakından ilgilenmeye başladığında, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemini yakından tanıma fırsatı bulmuştu. Aynı dönemde İsrail kökenli bir okulda, ICF tarafından akredite edilmiş girişimciler için “İnovasyon Koçluğu” eğitimini tamamladı ve Türkiye’deki ilk sertifikalı inovasyon koçu oldu. Bu süreçte, oyunculuk ve drama alanındaki çalışmaları sayesinde inovasyon için gereken yetkinlikleri kazanmanın en kestirme yolunun kinestetik eğitim olduğunu fark etti ve Kinesia’nın temelleri böylece atılmış oldu.

2016’da kurduğu firması, kinestetik (bedensel) eğitim tekniklerine verdiği önemi yansıtan Kinesia markası altında Eğitim ve Koçluk faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Burcu Yularcı’nın aldığı eğitimlerden bazıları şunlar:

Koçluk ve Destekleyici Eğitimler

 • Vivet Alevi, Şiddetsiz İletişim Temel Eğitimi / 12 saat / 2015
 • ImagineNation, Israel – The Coach for Innovators Certified Program™-CCE / 16 saat / 2014
 • Erickson Coaching Int’l. Çözüm Odaklı Koçluk Modul 1-5 ACTP, PCC / 156 saat / 2012-2016
 • Denge Merkezi & Soulonics- Integral Leadership (Spiral Dinamikler) / 2013 / 30 Saat
 • Erickson Coaching Int’l. Yüksek Performanslı Takım Koçluğu / 2013 / 22 Saat
 • Physician’s Stress Mgt. Centre, New Delhi – Yaşam Tarzı ve Stres Yönetimi / 2006

Oyunculuk ve Yaratıcı Drama:

 • ÇDD, Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programı / 320 saat / 2016 – 2017
 • Dialog Anlatım İletişim– Sahne ve Kamera-önü Oyunculuğu / 160 saat / 2014
 • Semiha Berksoy Sanat Akademisi– Sahne Sanatları ve Tiyatro Oyunculuğu / 320 saat / 2012 – 2014

İK ve Diğer Eğitimler:

 • Saville Consulting, London – Psikometrik Ölçme Araçlarının Analizi / 2012
 • Jack Phillips – Eğitimde Yatırımın Geri Dönüşünü (ROI) Hesaplama – Ölçülemeyenleri Ölçmek / 2010
 • PDR – Etkili Perfromans Değerlendirme Becerileri / 2009
 • DBE – 16PF Kişilik Envanteri Değerlendirici Eğitimi / 2008
 • TMI International – Eğiticinin Eğitimi / 2006 ve 2013
 • TMI International – Kişisel Performans ve Zaman Yönetimi / 2002
 • Visa International Istanbul, Londra, Atina, Münih, Paris ofislerinde çeşitli takım oluşturma, iletişim, kişisel kariyer yönetimi eğitimleri / 2001-2004
 • Akhayat – İleri Satış Teknikleri / 1999

Burcu Yularcı şu an Liderlik ve İnovasyon yetkinlikleri, Yaratıcı Takım, Stratejik İK, Balanced Scorecard ve Girişimcilik konularında eğitmen, danışman, mentor ve koç olarak çalışmalarına devam etmekte.

Bümed (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği), ICF, EMCC ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne üye. İlgi alanlarından bazıları: psikoloji, yaratıcı düşünme ve sanat, doğa yürüyüşleri, reklam ve tiyatro oyunculuğu, fotoğrafçılık, pilates, yoga ve seyahat…