+90 212 975 11 02

Asmalı Mescit, Nevruz Sk. Panaiya Apt. No:2 Beyoğlu / İstanbul

Mon - Str 9.00 - 18.00 Sunday CLOSED

  • en
Yukarı
Kinesia Training / Berna Alkan Tuzlak

Berna Alkan Tuzlak

Berna Alkan, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezundur. İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans tamamlamış olup,’Kurumsal iletişimin ve kurumsal imajın işletmeler üzerindeki etkisi’ konulu proje hazırlamıştır.

22 yıl Bankacılık görevi yürüten Berna, bu sürecin 14 yılını yönetici olarak geçirmiştir.
Bankacılık süresince,  Sermaye Piyasaları ve Yatırım Bankacılığı portföy yöneticisi olarak görev yaptığı dönemlerde, konunun eğitimiyle ilgili proje gruplarında yer almıştır.  Ülke genelinde değişik şubelerde yöneticilik görevini yürütmüştür.
Sermaye Piyasaları Sertifikası, Bireysel Emeklilik Aracısı Sertifikasını almış, Çalıştığı Bankalarda Parakende ve Bireysel bankacılık enstrümanlarının geliştirilmesinde ve satışında, Konut Projelerinde, Alternatif Dağıtım Kanallarının çapraz satış uygulamalarında, ürün karlılığı projelerinde yer almış ve eğitimler vermiştir.

 
Finans sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği tecrübesini paylaşmayı tercih ederek, 2011 yılından bu yana farklı sektörlerde, Finansman ve Kurumsal Yönetim Danışmanlığı yapmaktadır.  İşletmelerin Marka değerlerinin arttırılmasına yönelik olarak, Kurum kültürünün oluşturulması, yönetim ve organizasyon sisteminin kurulması veya modifiye edilmesi, stratejik planlama, performans değerlendirme sisitemi, satış ve pazarlama ve Finans yönetimi alanlarında çalışmaktadır.

 
Bununla birlikte, Profesyonel danışmalık ve eğitmenlik tecrübesini Türkiye genelinde yürütmektedir.  Kurumların ihtiyaçlarına yöneklik eğitim içerikleri geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir.  Kurumsal Kültür,  Liderlik, Satış geliştirme Pazarlama stratejileri, Müşteri ilişkileri ve Kişisel Gelişim eğitmleri, sunum Teknikleri, Performans Yönetimi, Mentörlük süreçleri, Karlıklık, Bilanço Yönetimi eğitimleri, uzman olduğu alanlar içerisinde yer almaktadır.
2013 -2015 yılları arasında Türkiye Bankalar Birliği ve Kıbrıs Bankalar Birliğinde Önümüzdeki 10 yılın Satış tekniklerini konu alan , ‘POST MODERN SATIŞ TEKNİKLERİ ‘ eğitimi hazırlamış ve katolog eğitimi olarak aktarmıştır.

 

Collus, Finansbank, Halkbank, Türkiye Finans Kurumu,  TAV, İNG bank, Antalya Sular İdaresi, Akdeniz Belediyeler Birliği, Türk Telekom kurumlarında eğitimler vermiştir.
Bu dönemler içerisinde, hizmet sunduğu alanıyla ilgili kişisel gelişimine önem veren Berna Alkan Profesyonel Koçluk sürecini tamamlamıştır. Kurumlara ve
Kişilere yönelik olarak Yönetici Koçluğu Takım, Koçlugu, Kariyer Koçluğu yapmaktadır.

Berna Alkan Tuzlak halen İstanbul Drama Sanat Akademisi ile yürüttüğü 320 saatlik Yaratıcı Drama Liderliği ve Eğitimciliği ile ilgili çalışmalarına da devam etmektedir.